Naszą specjalnością jest masaż chiński

Masaż chiński to tradycyjny zabieg wykonywany w celach profilaktycznych i terapeutycznych od ponad 3 tysięcy lat!

Poprzez stymulację odpowiednich punktów akupresurowych oraz głębokie rozluźnienie mięśni, skupia się on na pobudzeniu harmonijnego przepływu energii i krwi, wspomagając detoksykację organizmu.

Istnieje wiele form tradycyjnego chińskiego masażu w profilaktyce zdrowia.

W naszym gabinecie masażu chińskiego w Krakowie praktykujemy jego dwa najpopularniejsze rodzaje co do pracy nad tkanką mięśniowo-powięziową: formę głębokiej stymulacji zwaną masażem TuiNa oraz formę delikatnej stymulacji zwaną masażem AnMo.

Rodzaj i intensywność masażu chińskiego jest dobierana zawsze po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb klienta. Wszystkie nasze masaże poprzedza wywiad, a rodzaj i intensywność masaży dopasowujemy do indywidualnych potrzeb.

Chiński Masaż AnMo 按摩

polega na delikatnej harmonizacji przepływów w kanałach energetycznych i umiarkowanym, lekkim ucisku tkanek mięśniowych, formą może przypominać masaż klasyczny z elementami akupresury.

Masaż AnMo jest silnie odprężający dzięki stymulacji odpowiednich punktów akupresurowych na stopach i dłoniach, które jako źródła meridianów silnie oddziałują na cały organizm.

Głęboki efekt odprężenia odczują osoby doświadczające problemów ze snem oraz chronicznego zmęczenia, tak fizycznego, jak i psychicznego.

Chiński Masaż TuiNa 推拿

nie ma nic wspólnego z opukiwaniem i głaskaniem, do którego możemy być przyzwyczajeni na Zachodzie. Techniki masażu TuiNa są dynamiczne, ponieważ pierwotnie mają charakter terapeutyczny, nawet jeśli w naszym gabinecie praktykowane są jedynie w celach relaksacji.

Sam Masaż TuiNa nie zawsze należy do najprzyjemniejszych, ale ma silne działanie pobudzające krążenie krwi i limfy, co po zabiegu przynosi przyjemne uczucie relaksu i lekkości. Ta dynamiczna forma masażu chińskiego ma również silne właściwości detoksykacyjne organizmu.

Masaż TuiNa ma działanie odprężające i poprawiające krążenie, likwiduje bóle i napięcia mięśniowe. Polecany jest szczególnie osobom odczuwającym napięcia, szukającym głębokiego rozluźnienia fizycznego i psychicznego, a także sportowcom, nie tylko kontuzjowanym

Podczas masażu pracujemy nad tkankami stosując głębokie ugniatanie, chwytanie, potrząsanie, wibrowanie, jak i akupresurę. Wszystkie używane techniki mają na celu polepszenie przepływu energii Qi i krwi w całym organizmie, co przeciwdziała rozwijaniu się chorób. Dzięki temu zastosowanie chińskiego masażu Tui Na w profilaktyce zdrowia jest bardzo efektywne.