Loading Events

« All Events

Praktyczny kurs osteopatii – terapia czaszkowo-krzyżowa i wiceralna

8.09.2023 - 10.09.2023

2800zł
Tribe event img

Osteopatia kliniczna w praktyce 

8 – 10 września 2023

Techniki czaszkowo-krzyżowe i wiceralne

Szkolenie adresowane do osteopatów, fizjoterapeutów i terapeutów manualnych.   

 

Wykładowca: D.O. Luca Ginevri  mROI – Rzym (Włochy)

HVLA Osteopathy Diploma in ESO (UK), Pediatric Osteopathy in D.O. James Jealous Courses, Diplome de l’Osteopathie na Uniwersytecie Europejskim Jean Monnet (Bruxelles). Praktykuje osteopatię od ponad 10 lat (oddział neonatologii w szpitalu pediatrycznym „Bambino Gesu” w Rzymie, stowarzyszenie dzieci niepełnosprawnych oraz włoskia federacja łyżwiarstwa). Pracował także jako osteopata w Tanzanii (Afryka), Szwajcarii i Hiszpanii.

 

PROGRAM 

Kurs zapewnia praktyczne podejście terapeutyczne do schorzeń układu trzewnego, czaszkowo-krzyżowego oraz neurowegetatywnego.

Zostaną omówione najczęstsze schorzenia dotykające te układy, takie jak bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle menstruacyjne oraz inne, w systemowym ujęciu osteopatycznym. Pozwoli to na wielozadaniowość w zabiegach oraz opracowanie skutecznej strategii w terapii osteopatycznej.

Podejście to będzie wymagało użycia zróżnicowania technik, aby dostosować się do każdego pacjenta.  Omówione zostaną między innymi tradycyjne techniki Sutherlanda, techniki wisceralne i powięziowe oraz techniki komorowe dla układu neurowegetatywnego.

Wszystkie tematy zostaną przedstawione z klinicznego i praktycznego punktu widzenia. Pozwoli to na pogłębienie znajomości tradycyjnych technik osteopatii oraz na podniesienie skuteczności zabiegów.

Szczególny nacisk podczas szkolenia położony będzie na ćwiczenia praktyczne, aby pogłębić techniki osteopatii według analizy schematów patologii.

Wszystkie tematy zostaną omówione z klinicznego i praktycznego punktu widzenia. Pozwoli to na pogłębienie znajomości tradycyjnych technik osteopatii oraz na podniesienie skuteczności zabiegów.

Szczególny nacisk podczas szkolenia położony będzie na ćwiczenia praktyczne, aby pogłębić techniki osteopatii według analizy schematów patologii.

 

Kurs obejmuje 3 dni teorii i praktyki klinicznej.

Plan szkolenia

Kurs skoncentrowany jest na praktyce technik osteopatycznyc i omówieniu ich oddziaływania na strukturę anatomiczno-fizjologiczną. Przedstawione zostaną choroby zależne i diagnostyka różnicowa. Obszerna część kursu poświęcona zostanie ćwiczeniom i dyskusji na temat wyników interwencji osteopatycznej.

Przewidywany plan zajęć:

Piątek: system wisceralny 

Sobota: system czaszkowo-krzyżowy

Niedziela: system komorowy i neurowegetatywny

 

Miejsce wykładów:  SanBao Academy – International School of Massage and Health Prevention, ul. Królowej Jadwigi 264,   Kraków – Wola Justowska

Rozpoczęcie zajęć:   Piątek, godz. 14:00 -19:00
Sobota: 9:00-13:00 i 15:00-19:00; niedziela: 9:00 -13:00 i 15:00 -18:00

 

Kurs prowadzony jest w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

Uczestnicy otrzymują podstawowe materiały dydaktyczne w języku polskim.

Po zakończeniu kursu wydany zostanie certyfikat potwierdzający odbycie 20 godzin szkolenia.

 

Cena za kursu: 2 800 zł. Cena nie obejmuje kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT na firmę – w tym wypadku prosimy o podanie numeru NIP w wiadomości rejestracyjnej.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy według kolejności wpłat. 

Rejestracja odbywa się elektronicznie. Zgłoszenia prosimy przesyłać wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej.

 

Kontakt i dodatkowe informacje:

Sekretariat tel. 535 054 356

email: kursy@daodetcm.com

 

    ZGŁOSZENIE NA KURS

    Administratorem danych osobowych uczestnika rejestrującego się na szkolenie jest DaoDeTcm Sp.z.o.o.