Prowadzony przez nas gabinet masażu chińskiego w Krakowie to miejsce stworzone z myślą o zaspokojeniu potrzeb klientów, którzy poszukują nie tylko zlikwidowania napięć mięśniowo-powięziowych i odprężenia psychicznego, ale również regeneracji energii życiowej po wyczerpującym dniu pracy.

Oferta masaży w naszym gabinecie opierają się na podejściu holistycznym, aby zadbać o zdrowie ciała i ducha. Masaże pozwalają utrzymać lub przywrócić ogólny dobrostan organizmu, tym samym zapobiegając powstawaniu chronicznych dolegliwości.

Co wyróżnia nasz gabinet masażu?

Naszą specjalnością są tradycyjne masaże chińskie, których efekt prozdrowotny opiera się na fundamentalnych zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej. W zależności od potrzeb można stosować je zarówno w celach zdrowotnych, profilaktycznych, jak i relaksacyjnych. Dzięki nim możliwe jest przywrócenie równowagi przepływu energii, której brak skutkuje rozwojem wielu różnych chorób oraz utratą sił witalnych.

Decydując się na wizytę w naszym gabinecie tradycyjnego masażu chińskiego w Krakowie, możesz liczyć na indywidualne podejście, a nasi masażyści chętnie doradzą, który rodzaj zabiegu będzie w danym momencie najbardziej przydatny dla Twojego organizmu.

Jeżeli chcesz umówić się na wizytę, prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy. Chętnie udzielimy wszystkich niezbędnych informacji dotyczących stosowanych przez nas masaży relaksacyjnych i zabiegów profilaktyki zdrowia.

Czym jest tradycyjny masaż chiński?

 

Masaż chiński to tradycyjny zabieg wykonywany w celach profilaktycznych i terapeutycznych od ponad 3 tysięcy lat!

Poprzez stymulację odpowiednich punktów akupresurowych oraz głębokie rozluźnienie mięśni, skupia się on na pobudzeniu harmonijnego przepływu energii i krwi, wspomagając detoksykację organizmu.

Istnieje wiele form tradycyjnego chińskiego masażu w profilaktyce zdrowia.

W naszym gabinecie masażu chińskiego w Krakowie praktykujemy jego dwa najpopularniejsze rodzaje co do pracy nad tkanką mięśniowo-powięziową: formę głębokiej stymulacji zwaną masażem TuiNa oraz formę delikatnej stymulacji zwaną masażem AnMo.

Rodzaj i intensywność masażu chińskiego jest dobierana zawsze po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb klienta. Wszystkie nasze masaże poprzedza wywiad, a rodzaj i intensywność masaży dopasowujemy do indywidualnych potrzeb.

Chiński Masaż AnMo 按摩

polega na delikatnej harmonizacji przepływów w kanałach energetycznych i umiarkowanym, lekkim ucisku tkanek mięśniowych, formą może przypominać masaż klasyczny z elementami akupresury.

Masaż AnMo jest silnie odprężający dzięki stymulacji odpowiednich punktów akupresurowych na stopach i dłoniach, które jako źródła meridianów silnie oddziałują na cały organizm.

Głęboki efekt odprężenia odczują osoby doświadczające problemów ze snem oraz chronicznego zmęczenia, tak fizycznego, jak i psychicznego.

Chiński Masaż TuiNa 推拿

nie ma nic wspólnego z opukiwaniem i głaskaniem, do którego możemy być przyzwyczajeni na Zachodzie. Techniki masażu TuiNa są dynamiczne, ponieważ pierwotnie mają charakter terapeutyczny, nawet jeśli w naszym gabinecie praktykowane są jedynie w celach relaksacji.

Sam Masaż TuiNa nie zawsze należy do najprzyjemniejszych, ale ma silne działanie pobudzające krążenie krwi i limfy, co po zabiegu przynosi przyjemne uczucie relaksu i lekkości. Ta dynamiczna forma masażu chińskiego ma również silne właściwości detoksykacyjne organizmu.

Masaż TuiNa ma działanie odprężające i poprawiające krążenie, likwiduje bóle i napięcia mięśniowe. Polecany jest szczególnie osobom odczuwającym napięcia, szukającym głębokiego rozluźnienia fizycznego i psychicznego, a także sportowcom, nie tylko kontuzjowanym

Podczas masażu pracujemy nad tkankami stosując głębokie ugniatanie, chwytanie, potrząsanie, wibrowanie, jak i akupresurę. Wszystkie używane techniki mają na celu polepszenie przepływu energii Qi i krwi w całym organizmie, co przeciwdziała rozwijaniu się chorób. Dzięki temu zastosowanie chińskiego masażu Tui Na w profilaktyce zdrowia jest bardzo efektywne.