Marta Kubisz Gregory

Marta Kubisz

Lekarka tradycyjnej medycyny chińskiej specjalizująca się w leczeniu chorób kobiecych i dziecięcych. Od ponad 15 lat poświęca szczególną uwagę na zastosowanie medycyny chińskiej w ginekologii, w leczeniu niepłodności i chorób dziecięcych. W 2006 roku otworzyła we Francji własną praktykę kliniczną w pełnym zakresie medycyny chińskiej. Posiada duże doświadczenie w leczeniu skomplikowanych schorzeń, między innymi chorób nerwowych, zaburzeń hormonalnych, chronicznych bólów, problemów układu oddechowego, trawiennego i ruchowego.

W 2021 roku uzyskała tytuł lekarza medycyny w specjalizacji Pediatria, po ukończeniu studiów magisterskich na najstarszym chińskim uniwersytecie medycyny chińskiej w Nankinie (Nanjing Jiangsu University of Chinese Medicine) i obronie pracy magisterskiej poświęconej leczeniu dzieci z ADHD masażem Xiao TuiNa i recepturą ziołową.

W praktyce klinicznej używa wszystkich technik terapeutycznych, takich jak akupunktura, masaż leczniczy, moksoterapia, zabieg bańką ogniową oraz ziołolecznictwo chińskie, w praktyce pediatrycznej dostosowuje je do wymogów specyfiki leczenia dzieci.

WYKSZTAŁCENIE MEDYCZNE

Instytut Shao Yang – Instytut Medycyny Chińskiej
(Lyon FRANCJA – Lauzanne SZWAJCARIA)

Studia Medycyny Chińskiej według programu Uniwersytetu Medycyny Chińskiej w Chengdu (Chiny, prowincja Sichuan)

massage
2004-2006 Studia Masażu Tui Na
acupunctre
2004-2007 Studia Akupuktury
pharmacpee
2009-2011 Studia Chińskiego Ziołolecznictwa
NJUCM – Uniwersytet Medycyny Chińskiej w Nankinie (Chiny, prowincja Jiangsu)

2018 – 2021 Magister Medycyny w specjalizacji Pediatria

2018-2021 Dyplom Magister Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – specjalizacja pediatryczna
Magister medycyny specjalizacja w Pediatrii 2018 - 2021
Student card NJUCM
Karta Studencka NJUCM
2018-2021 Dyplom Magister Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – specjalizacja pediatryczna
Magister medycyny specjalizacja w Pediatrii 2018 - 2021

Urodzona w południowo-zachodniej Polsce, mieszka od 1989 roku we Francji.

Jej pasja do kultury i tradycji Chin oraz klasycznej medycyny chińskiej, rozpoczęła się w 2000 roku dzięki spotkaniu z lekarzem medycyny chińskiej dr. Liu Dong, u którego studiowała praktykę Qi Gongu terapeutycznego w Szkole Ling Gui „Spiritual Turtle” w Paryżu.

Przez ponad 7 lat studiowała medycynę chińską w Instytucie Shao Yang w Lyonie (Francja) i Lauzannie (Szwajcaria). Miała zaszczyt uczyć się od wybitnych profesorów takich jak dr. Ma Fan, lekarz specjalista ziołolecznictwa z Uniwersystetu Medycyny Chińskiej w Chengdu (Chiny) oraz  dr. Sun Guozheng, chirurg łączący w skuteczny sposób medycynę chińską z medycyną zachodnią.

Studiowała również Aromaterapię w Ecole des plantes médicinales w Lyonie, co pozwoliło jej połączyć wiedzę medycyny dalekowschodniej z europejskimi tradycjami terapii ziołowych.

Aby lepiej zrozumieć kulturę starożytnych Chin i tradycyjne pojęcia medyczne, studiowała podstawy języka chińskiego na Uniwersytecie Lumière w Lyonie oraz kaligrafię chińską u prof. Wang Fei z Uniwersytetu w Genewie .