żółta ciecz w szkle laboratoryjnym

Nagroda Nobla dla lekarza medycyny chińskiej w 2015 r.

Nagroda Nobla to prestiżowe wyróżnienie, które przyznawane jest szczególnie zasłużonym dla ludzkości. Trafia do naukowców i wybitnych osobistości działających w dziedzinie m.in. fizyki, chemii czy medycyny. W tej ostatniej kategorii w 2015 roku wyróżnienie zdobyła chińska naukowczyni i lekarka medycyny chińskiej – Tu Youyou. Badaczka otrzymała nagrodę za pracę naukową, której odkrycie uratowało życie milionów istnień.

Czytaj więcej

Na co może pomóc akupunktura?

Niemal każdy człowiek zmaga się obecnie z mniejszymi lub większymi dolegliwościami zdrowotnymi. Aby zwiększyć swoją sprawność, warto więc sięgnąć po metody, których efektywność jest znana już od tysięcy lat. Jedną z takich technik jest akupunktura. Na czym ona polega? I jakie daje efekty? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj więcej

Czym charakteryzuje się masaż chiński i kiedy warto się na niego zdecydować?

Masaż zdobywa w Polsce coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego! W dzisiejszym zabieganym, pełnym obowiązków świecie sięgamy po różne metody, które pomagają nam odzyskać równowagę i spokój. Jedną z opcji, którą warto wykorzystać, jest masaż chiński. Czym się on charakteryzuje? I kiedy warto go zastosować? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj więcej