Marta Kubisz Gregori
Daodetcm MeiYu Clinc SanBaoAcademy
Marta Kubisz
Lekarka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej specjalizująca się w terapii chorób kobiecych i dziecięcych. Od kilkudziesięciu lat poświęca szczególną uwagę zastosowaniu medycyny chińskiej w ginekologii, problemach niepłodności i chorobach dziecięcych. W 2006 roku otworzyła we Francji własną praktykę kliniczną w pełnym zakresie medycyny chińskiej.
Posiada również duże doświadczenie we wspomaganiu leczenia skomplikowanych schorzeń, między innymi chorób nerwowych, zaburzeń hormonalnych, chronicznych bólów, problemów układu oddechowego, trawiennego i ruchowego.
Absolwentka najstarszego w Chinach uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Nanjing Jiangsu University of Chinese Medicine w Nankinie uzyskała tytuł magistra medycyny w specjalizacji pediatria po obronie pracy dyplomowej poświęconej zwiększeniu efektywności leczenia dzieci z syndromem ADHD dzięki technikom masażu Xiao TuiNa i receptury ziołowej Qi Ju Di Huang Wan.
W praktyce klinicznej używa wszystkich technik terapeutycznych medycyny chińskiej, takich jak akupunktura, masaż terapeutyczny Tui Na, moksoterapia, zabieg bańką ogniową oraz dietetyka i ziołolecznictwo chińskie.
WYKSZTAŁCENIE MEDYCZNE
Instytut Shao Yang – Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
(Lyon, Francja – Lauzanne, Szwajcaria)
Studia TCM (ang. Tradycyjna Medycyna Chińska) według programu Uniwersytetu Medycyny Chińskiej w Chengdu (Chiny, prowincja Sichuan)
NJUCM – Uniwersytet Medycyny Chińskiej w Nankinie (Chiny, prowincja Jiangsu)
2018 – 2021 Magister Medycyny w specjalizacji Pediatria
PRAKTYKI KLINICZNE W CHINACH
Urodzona w południowo-zachodniej Polsce, mieszka od 1989 roku we Francji.
Jej pasja do kultury Chin oraz klasycznej medycyny chińskiej, rozpoczęła się w 2000 roku dzięki spotkaniu z lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dr. Liu Dong, u którego doskonaliła praktykę Qi Gongu terapeutycznego w paryskiej Szkole „Ling Gui – Spiritual Turtle”.
Następnie, przez ponad 7 lat studiowała Tradycyjną Medycynę Chińską w Instytucie Shao Yang w Lyonie (Francja) i Lauzannie (Szwajcaria). Miała zaszczyt uczyć się od wybitnych profesorów takich jak dr. Ma Fan, lekarki w specjalizacji farmakopei chińskiej z Uniwersystetu TCM w Chengdu (Chiny) oraz dr. Sun Guozheng, chirurga z Pekinu, który w bardzo skuteczny sposób łączył medycynę chińską z medycyną zachodnią.
Studiowała również tajniki aromaterapii w Ecole des plantes médicinales w Lyonie (Francja), co pozwoliło jej połączyć wiedzę medycyny dalekowschodniej z europejskimi tradycjami terapii ziołowych.
Aby lepiej zrozumieć kulturę starożytnych Chin i tradycyjne pojęcia medyczne, studiowała również podstawy języka chińskiego na Uniwersytecie Lumière w Lyonie oraz kaligrafię chińską u prof. Wang Fei z Uniwersytetu w Genewie.