Loading Events

« All Events

Chiński Masaż TuiNa – Techniki podstawowe

14.09.2024 - 15.09.2024

1650zł
Tribe event img

Techniki masażu TuiNa

Wprowadzenie do praktyki masażu chińskiego 

Prowadząca:

Lekarka TCM, absolwentka Uniwersytetu Medycyny Chińskiej w Nankinie (Chiny)

14 – 15 września 2024

 

Przeznaczony dla tych wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje umiejętności jako masażysta lub stawić pierwsze kroki w dziedzinie masażu.

 

Masaż TuiNa to tradycyjna forma terapii manualnej stosowana w Chinach już ok. 2 tysiące lat p.n.e. w celach profilaktycznych i leczniczychTechniki TuiNa opierają swoje działanie na taoistycznym pojęciu  SanBao (Trzy Skarby) i dążą do przywrócenia harmonijnego przepływu energii w organizmie.

Znaczenie chińskich ideogramówTUI 推 – przesuwac, pchać; natomiast NA 拿 – chwytać, rwać, ciągnąć. Masaż polega na stosowaniu połączenia rozluźniania mięśni, stymulacji punktów akupresurowych, rozciągania, mobilizacji stawów oraz aplikowania moksy i baniek. Masażysta używa dłoni, kciuków, łokci, aby poprzez rozcieranie, nacisk, ugniatanie rozproszyć nadmiar Qi lub odżywić jego niedobór, stymulując krążenie energii w meridianach.

 

PROGRAM

Celem kursu jest osiągniecie umiejętności wykonywania podstawowych technik masażu chińskiego. 

Wyjaśnione zostanie ich działanie (rozpraszanie, wzmacnianie, harmonizacja) oraz zastosowanie w zależności od stymulowanych części ciała (plecy, brzuch, klatka piersiowa,  miednica, kończyny, dłonie, stopy, szyja i głowa).

Kurs skoncentrowany jest na nauce podstawowych technik masażu chińskiego TuiNa.

Praktyka będzie skierowana również w kierunku pracy nad ergonomią postawy masażysty (rola oddechu i koncentracji), aby pogłębić precyzję wykonywanych technik masażu.

Wszyscy uczestnicy zobowiązują się do wzajemnego ćwiczenia na sobie wykładanych technik masażu.

Ponadto, codziennie odbywać się będą ćwiczenia Qi Gong stanowiące przygotowanie do sesji masażu TuiNa.

Uczestnicy otrzymują podstawowe materiały dydaktyczne w języku polskim.

Po zakończeniu kursu wydane zostanie zaświadczenie odbycia szkolenia Techniki podstawowe Masażu TuiNa w wymiarze 20 godzin szkoleniowych.

Miejsce wykładów:  SanBao Academy – Międzynarodowa Szkoła Masażu i Naturoterapii – Kraków

 

Godziny zajęć :

Sobota:          9:30 – 13:30  i  15:00 -19:00

Niedziela:      9:30 – 13:30  i  15:00 – 18:00

 

Cena za kurs: 1 650 zł (opłata wpisowa 300 zł. + opłata podstawowa 1350 zł.) 

W celu potwierdzenia rejestracji, należy dokonać opłaty wpisowej 300 zł. w terminie 7 dni od daty wysłania zgłoszenia. Opłata wpisowa służy na pokrycie czynności administracyjno-rejestracyjnych i podlega zwrotowi jedynie w przypadku odwołania szkolenia przez Organizatora. W przypadku rezygnacji przez kandydata, opłata wpisowa nie jest zwracana (§5. ust. 2a Regulaminu), ale bezterminowo pozostaje do wykorzystania na opłatę innego dowolnego kursu w szkole SanBao Academy.

Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT na firmę – w tym wypadku prosimy o podanie numeru NIP w wiadomości rejestracyjnej.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy według kolejności wpłat. 

Rejestracja odbywa się elektronicznie. Zgłoszenia prosimy przesyłać wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej.

 

    ZGŁOSZENIE NA KURS

    Administratorem danych osobowych uczestnika rejestrującego się na szkolenie jest DaoDeTcm Sp.z.o.o.