Loading Events

« All Events

Masaż TuiNa III stopnia – Elementy osteopatii

6.09.2024 - 8.09.2024

2900zł
Tribe event img

ELEMENTY OSTEOPATII

W PRAKTYCE MASAŻU TUI NA

Terapia czaszkowo-krzyżowa

 

6 – 8 września 2024

Wykładowca:

D.O. Luca Ginevri  mROI – Rzym (Włochy)

HVLA Osteopathy Diploma in ESO (UK), Pediatric Osteopathy in D.O. James Jealous Courses, Diplome de l’Osteopathie na Uniwersytecie Europejskim Jean Monnet (Bruxelles). Praktykuje osteopatię od ponad 10 lat (oddział neonatologii w szpitalu pediatrycznym „Bambino Gesu” w Rzymie, stowarzyszenie dzieci niepełnosprawnych oraz włoskia federacja łyżwiarstwa). Pracował także jako osteopata w Tanzanii (Afryka), Szwajcarii i Hiszpanii.

 

Kurs dostępny dla studentów, którzy posiadają Certyfikat Szkoły SanBao Academy II stopnia „Chiński Masaż TuiNa – Techniki Terapeutyczne” lub ukończyli kurs zaawansowany II stopnia z mgr med. Martą Kubisz w latach 2013 – 2023 lub odbyli podobny program szkolenia w innej szkole medycyny chińskiej.  

 

PROGRAM 

Celem kursu jest przybliżenie technik osteopatii jako pokrewnych działaniu masażu TuiNa i osiągnięcie zaawansowanych kompetencji w strategii terapeutycznej medycyną chińską.

Kurs zapewnia praktyczne podejście terapeutyczne do schorzeń układu trzewnego, czaszkowo-krzyżowego oraz neurowegetatywnego.

Zostaną omówione najczęstsze schorzenia dotykające te układy, takie jak bóle głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle menstruacyjne oraz inne, w systemowym ujęciu osteopatycznym. Pozwoli to na wielozadaniowość w zabiegach oraz opracowanie skutecznej strategii w terapii manualnej.

Podejście to będzie wymagało użycia zróżnicowania technik, aby dostosować się do każdego pacjenta.  Omówione zostaną między innymi tradycyjne techniki Sutherlanda, techniki wisceralne i powięziowe oraz techniki komorowe dla układu neurowegetatywnego.

Wszystkie tematy zostaną przedstawione z klinicznego i praktycznego punktu widzenia. Pozwoli to na pogłębienie znajomości tradycyjnych technik osteopatii oraz na podniesienie skuteczności zabiegów.

Szczególny nacisk podczas szkolenia położony będzie na ćwiczenia praktyczne, aby pogłębić techniki osteopatii według analizy schematów patologii.

Kurs skoncentrowany jest na praktyce technik osteopatycznych i omówieniu ich oddziaływania na strukturę anatomiczno-fizjologiczną. Przedstawione zostaną choroby zależne i diagnostyka różnicowa. Obszerna część szkolenia poświęcona zostanie ćwiczeniom i dyskusji na temat wyników interwencji osteopatycznej.

 

Kurs prowadzony jest w języku angielskim i tłumaczony na język polski.

Uczestnicy otrzymują podstawowe materiały dydaktyczne w języku polskim.

 

Po zakończeniu kursu wydane zostanie zaświadczenie odbycia szkolenia Chiński Masaż TuiNa III stopnia – Elementy osteopatii – terapia czaszkowo-krzyżowa w wymiarze 26 godzin szkoleniowych.

 

Miejsce wykładów:  SanBao Academy – International School of Massage and Health Prevention – Kraków

 

Godziny i przewidziany plan zajęć:

Piątek: 14:30 – 18:30

Sobota: 9:00 – 13:00 i 14:30 – 18:30

Niedziela: 9:00 – 13:00 i 14:30 – 18:30

 

Cena kursu: 2 900 zł (opłata wpisowa 600 zł + opłata podstawowa 2300 zł) 

W celu potwierdzenia rejestracji, należy dokonać opłaty wpisowej 600 zł. w terminie 7 dni od daty wysłania zgłoszenia. Opłata wpisowa służy na pokrycie czynności administracyjno-rejestracyjnych i podlega zwrotowi jedynie w przypadku odwołania szkolenia przez Organizatora. W przypadku rezygnacji przez kandydata, opłata wpisowa nie jest zwracana (§5. ust. 2a Regulaminu), ale bezterminowo pozostaje do wykorzystania na opłatę innego dowolnego kursu w szkole SanBao Academy.

 

Cena kursu nie obejmuje kosztów dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia.

Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT na firmę – w tym wypadku prosimy o podanie numeru NIP w wiadomości rejestracyjnej.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy według kolejności wpłat. 

Prosimy o terminowe opłacenie całości kursu, 3 tygodnie przed datą rozpoczęcia szkolenia. 

Rejestracja odbywa się elektronicznie. Zgłoszenia prosimy przesyłać wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się poniżej.

 

Kontakt i dodatkowe informacje:

Sekretariat tel. 535 054 356

email: info@sanbaoacademy.com

 

    ZGŁOSZENIE NA KURS

    Administratorem danych osobowych uczestnika rejestrującego się na szkolenie jest DaoDeTcm Sp.z.o.o.